Danas Vam predstavljam dva pilinga koji su zaduženi za skidanje površinskog sloja i detoksikaciju moje kože, koja je inače mešovitog karaktera tokom zime, a ostala tri godišnja doba je masna i ponekada problematična.
Radi se o Balea uljanom pilingu sa morskom solju i ekstraktom limunove trave. Drugi je Collistar Tallaso revitalizirajuci piling, takođe uljani sa esencjama različitih ulja i morskom solju.
Piling je jako bitna radnja tokom koje uklanjamo sa epidermisa ili površinskog sloja kože izumrle ćelije. Svakih 28 dana vrši se keratogeneza ili skidanje ostarelog i izumrlog sloja kože (menjamo kožu). Pilingom samo pospešujemo taj proces. Na taj način se poboljšava disanje kože i omogućava bolja apsorpcija lekovitih sastojaka i esencija preparata koje nanosimo u svrhu negovanja i lečenja kože.
Pilingom poboljšavamo tonus, koža dobija sjaj (usled bolje prokrvljenosti). Takođe je jako dobar, ako hoćete da se rešite celulita i masnih naslaga (upotrebom se prokrvi tkivo i lakše se oslobađa toksina). Takođe je odlično ako želita da se relaksirate, posebno pilinzi koji sadrže eterična ulja eukaliptusa, ruzmarina, limun, limunova trava, ekstrati iz mora ...
Ova dva pilinga pripadaju mehaničkim pilinzima. Oni sadrže sitnije ili krupnije čestice u kombinaciji sa uljima koji vrše eliminaciju mrtvih ćelija. U svrhu zrnaca može se koristiti, so, šećer, coc od kafe, mekinje, kukuruzno brašno, usitnjene koštice kajsije i drugi orašasti plodovi. Ovo je najlakši oblik pilinga i možete ga sasvim slobodno koristiti kući.
Pored ovoga postoje još dve nrste, a to su mikrodermoabrazija (koriste se aparati sa kristalnim glavama) i piling kiselinama (Aha ili vocne, betahidroksilne ... glikolne - Neostrata posebno), ali o njma drugi put.
Balea uljanom pilingu sa morskom solju i ekstraktom limunove trave, može da se nađe u DM drogerijama i koštao je između 300 i 400 dinara. Izuzetno grub piling, zrno nije toliko krupno, ali je grubo. Međutim mojoj masnoj koži jako prija. Ali morate obratiti pažnju, ako imate neku ranicu na koži može doći do peckanja, zbog "dodavanja soli na ranu" što bi rekli. I pazite da se ne okliznete u kadi, jer ostavlja mastan i kliyav trag. Učinak je meka i podatna koža, doduše malo rumena od sastojaka. Posle ovog pilinga mi ne treba neka dodatna nega. Ne koristim ga često, jednom do dva puta nedeljno. Miris je citrusni, između limuna i limete, malo oporiji i gorči. Inače ne volim citrusne note, ali ova je divna i ponekad otvorim kutiju samo da ga pomirišem. Postoji i gel za tuširanje sa istom mirisnom notom. Iskrene preporuke.
Collistar Tallaso revitalizirajuci piling, takođe uljani sa esencjama različitih ulja i morskom solju, veoma sličan gore pomenutom. Predstavnik italijanske kuće Collistar. Postoji više vrsta ovog pilinga. Uglavnom se mogu kupiti u Jasminovim prodavnicama. Cene su izuzetno visoke, ali vredi svaki dat dinar. To je jedan od onih baš skupih proizvoda za koje vredi dati pare. Traje dugo. Ovaj je gotovo pri kraju. Sadrži nekoliko vrsta soli, mešavinu esencija ulja i zlatne čestice. I ovaj piling mogu da stavim u grupu grubljih. Takože pazite ako imate ranice na telu. Tokom korišćenja, vrlo brzo ćete saznati imate li ih ili ne. Za razliku od Baleinog ovaj mi je uvek imao neki čudan miris. Ima veoma dobar učinak na koži, ali miris je baš čudan. Inače pilinzi od Collistara imaju egzotične arome.
Još par predloga za dobar odabir pilinga
Pozdrav,
Ana
Коментари
Постави коментар